Mums ir notikusi nelaime

 Arī līdz mums ir nokļuvis vējš, kas Rīgā nogāza ne vienu vien koku. Bet mums vējš nojauca vienu daļu muzeja jumta (vairākas tonnas!!!) jumts faktiski tika nopūsts … paldies D (Tālāk)

30 000. MUZEJA APMEKLĒTĀJS!

 Tā nav, ka vienmēr viss ir slikti, visur ir sastopama harmonija. Uz visu ar muzeja ēkas jumta noraušanu saistīto notikumu fona, šajā nedēļā mums ir arī kāds nozīmīgs notikums, proti, 30 000. muzeja apmeklētājs jeb precīzāk apmeklētāji, jo tādi bija divi - tēvs Daniels Konvejs (Daniel Conway) ar meitu Seliju Konveju (Celia Conway) no Lielbri (Tālāk)

„LAIMĪGU JAUNO 5775. GADU!” - lielais koncerts operā 25.augustā @ 19:00

 25. augustā plkst 19:00 Latvijas Nacionālajā operā notiks koncerts par godu ebreju kalendārajam, jaunajam 5775. gadam. Ikgadējais biedrības „Šamir” un Rīgas geto muzeja rīkotais pasākums šogad notiks jau 6. reizi. (Tālāk)

4 jūlijā notika piektais \"Dzīvo gājiens\" 2014

Piektdien, 4 jūlijā, 73. Holokausta piemiņas dienā Latvijā noritēja ikgadējais (jau 5 - to reizi) piemiņas pasākums "Dzīvo gājiens" (Tālāk)

Piemiņas maršs „Dzīvo gājiens” 2014. g. 04. Jūlijā plkst. 9:45

No Vecas Ebreju kapsētas (Līksnas iela 2/4) līdz Rīgas Lielās Horālās sinagogas memoriāla. Holokausta laikā Latvijā tika nogalināti ap 100 000 Latvijas un Rietumeiropas ebreji. Šo traģēdiju nedrīkst aizmirst. Tās piemiņai 2014. gadā 4. jūlijā Rīgā tiek organizēts piemiņas maršs „Dzīvo gājiens”. (Tālāk)

Tikšanas muzejā ar Mr Peter T Goldner

Šodien pie mums viesojās Mr Peter T Goldner no Austrālijas. Esot komandējumā Dānijā, viņš nolēma, ka Rīga ir pavism netālu un apmeklēja pilsētu, kur kādreiz gājis bojā viņa vectēvs Siegmund Reiss. Uz Rīgu deportēto rietumeiropas ebrēju memoriālajā plāksnē viņs ir atradis sava vectēva vārdu, ka arī uzdāvināja mums tās bildes un informāciju, kuru viņam izdevies savākt par savu ģimeni Vīnē (tur ir dzīvojis viņa vectēvs, kaut arī pats viņš ir cēlies no Čehoslovākijas) un Izraelā. (Tālāk)

WOW! RGM website ir “Site of the Week” pēc Communication Arts magazine reitinga!

www.commarts.com/web-sites/riga-ghetto-latvian.html (Tālāk)

Гость музея: отец правнуков Жаниса Липке из Австралии

Всем известно, что у «праведника мира» Жаниса Липке, живут несколько внуков в Австралии. Сегодня нам довелось встретиться с Кирком Вейклинг Липке, который приходится отцом правнуков Жаниса! А правнуков трое! (см.ниже фотографии) Мы не ездили в Австралию, совсем нет, Кирк долго планировал свою поездку на историческую родину своей жены… несмотря на то, что сейчас он уже в разводе с женой, которая как раз таки и была дочкой сына Жаниса Липке уехавшего в Австралию, его настолько потрясла история ее семьи, что он когда-то пообещал, что приедет сюда…и приехал. На фотографиях невооруженным глазом заметно насколько похожа мать его детей на жену Жаниса Липке Иоханну, свою бабушку. (Tālāk)

Feliksa Mostoviča personālizstāde

Feliksa Mostoviča personālizstādes atklāšanā notiks 2014.g. 14. maijā plkst. 16:00 Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejā (Rīga, Maskavas iela 14a). Fēlikss Mostovičs dzimis 1947. gada 26. martā Belojarskā, Kazahstānā – vietā, uz kurieni 1936. gadā no Žitomiras (Ukraina) tika deportēti viņa vecāki.  (Tālāk)

3000 likteņu. Ebreju deportācijas no Terezienštates geto uz Rīgu, 1942

 Rietumeiropas ebreju piemiņas sienas un izstādes izstāde „3000 likteņu. Ebreju deportācijas no Terezienštates geto uz Rīgu, 1942” atklāšana notiks 2014. g. 08. maijā plkst. 16:00 Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejā (Rīga, Maskavas iela 14a). (Tālāk)

Rezervējiet datumu III starptautiskai konferencei „Holokausta muzeji un piemiņas vietas postkomunistiskās valstīs - izaicinājumi un iespējas”

2014.gada no 8.-10.septembrim Rīgā notiks trešā starptautiskā konference „Holokausta muzeji un piemiņas vietas postkomunistiskās valstīs - izaicinājumi un iespējas”. Konferences mērķis ir uzsvērt Holokausta piemiņas svarīgumu Eiropas valstīs un sekmēt Holokausta pasniegšanu. (Tālāk)
Top izstāde „Aizmirstie karavīri – ebreji Latvijas armijā 1918 – 1940”

Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejs sadarbībā ar biedrību „Šamir” un Baltijas Starptautisko tolerances centru veido izstādi, kas būs veltīta ebreju karavīriem Latvijas armijā. Sirsnīgi aicinām visus, kuru ebreju radinieki dienēja Latvijas armijā un piedalījās Latvijas Brīvības cīņās, iesūtīt viņu fotogrāfijas (ar informāciju par tajā attēloto cilvēku). Visas iesūtītās fotogrāfijas tiks iekļautas izstādē „Aizmirstie karavīri – ebreji Latvijas armijā 1918 – 1940”. Lūgums iesniegt fotogrāfijas vai to kopijas personīgi Rīgas geto muzejā (Maskavas ielā 14a) vai pa e-pastu: project@shamir.lv. Sīkāka informācija: +371-67791783.   (Tālāk)
Muzeja fotogrāfijas

 Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeja apmeklētajas Jūlijas Reideres fotogrāfijas, 2013. g. vasara. (Tālāk)
Rabīna Natana Barkana grāmatas

 Galvenā Rīgas un Latvijas rabīna Natana Barkana 10. nāves gadadienā mēs publicējam viņa grāmatas Just Look and remember un Selflessness. (Tālāk)
Ebreju Rīga

 Mūsu dāvana Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienā - Jekaterinas Beļajevas akvareļu darbu izstāde "Ebreju Rīga". Jekaterina Beļajeva - māksliniece, pasniedzēja, bērnu radošās studijas "Perspektivart" izveidotāja un vadītāja. Izstāde tiks atklāta 2013.gada 18.novembrī Rīgas geto muzejā, kas atrodas Spīķeros, Maskavas ielā 14a. Ieeja brīva. (Tālāk)
Aizvadīta ebreju bērnu piemiņas diena

2013.gada 22.oktobrī jau ceturto reizi pēc kārtas Rīgā notika Holokaustā bojāgājušo ebreju bērnu piemiņas diena. Šoreiz piemiņas pasākums notika Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeja teritorijā. Visas dienas dienas garumā šeit skanēja 16 000 ebreju bērnu Holokausta upuru vārdi. (Tālāk)
Ebreju Jaunais 5774. gads

4. septembra vakarā, līdz ar saulrietu, sāksies ebreju Jaunais 5774. gads. Tas nav kārtējais datums kalendārā. Mēs sagaidām Jauno gadu ar cerību, ka visas mūsu nepatikšanas, bēdas un nedienas pazudīs kā nebijušas, un ar Jauno gadu mēs varēsim skaitīt dienas, kurās nebūs vietas visam, kas nomāc mūsu dzīvi. (Tālāk)
Noslēdzies „Dzīvo gājiens - 2013”

Š.g. 30.jūnijā Rīgā notika tradicionāls pasākums „Dzīvo gājiens - 2013”, kas bija veltīts nogalināto ebreju - Latvijas un Eiropas pilsoņu piemiņai. Šis piemiņas pasākums notika jau ceturto gadu pēc kārtas. Pasākuma atklāšana notika Vecā ebreju kapsētā. Šogad pasākums pulcēja vairāk nekā 150 dalībnieku. (Tālāk)
Dzīvo gājiens 2013

Š.g. 30.jūnijā Rīgā notiks tradicionāls pasākums „Dzīvo gājiens”, kas ir veltīts nogalināto ebreju - Latvijas un Eiropas pilsoņu piemiņai. Sākums Vecā ebreju kapsētā, Līksnas ielā 2/4 plkst. 10:45. Vēlāk pasākuma dalībnieki dosies piemiņas gājienā no Vecās ebreju kapsētas līdz Lielās Horālās Sinagogas memoriālam Gogoļa ielā. Iemūžināsim šo piemiņu kopā! Projektu līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programma. (Tālāk)
„Teiglahs, kreplahs, aingemahts. Ebreju virtuves receptes”

2013.gada jūnijā biedrība „Šamir” izdeva vienu no skaistākajām un gardākajām grāmatām - „Teiglahs, kreplahs, aingemahts. Ebreju virtuves receptes” latviešu valodā. Grāmatā ir aprakstītas ebreju virtuves tradīcijas un kašruta noteikumi, ka arī apkopotas ebreju virtuves receptes. Grāmata būs interesanta tiem, kas interesējas ar ebreju tradīciju un kultūru, kā arī tiem, kam patīk gatavot. Šis kulinārijas recepšu krājums aptver visu ebreju virtuves ēdienu kompleksu: svētku un ikdienas ēdieni, aukstās un siltās uzkodas, zupas un otrie ēdieni, miltu izstrādājumi, saldie ēdieni un dzērieni. Svarīgākais šajā grāmatā ir tas, ka ievietotās receptes ļauj pagatavot visus ēdienus, pamatojoties uz stingru kašruta likumu ievērošanu, par ko ir pastāstīts grāmatas pēdējā nodaļā. Šis izdevums spēs ieinteresēt jebkuru namamāti, kura būs izvēlējusies ebreju dzīvesveidu. Mēs ceram, ka šī grāmata palīdzēs daudzām ebreju ģimenēm Latvijā daudzveidot savu ēdienu klāstu, padarīt to ne tikai garšīgāku un krāsaināku, bet arī patiesi ebrejisku – tādu, par ko sapņoja visu paaudžu ebreju mātes. (Tālāk)
© 2006-2007 "Shamir.lv" Ebreju reliģiska draudze