Rīgas geto muzeja jumta atjaunošana

 Roberta Majera profesionālas skolas (Štutgarte, Vācija) mācekli kopa ar savu pasniedzēju Danielu Vagneru atbrauca Rīgā, lai atjaunotu Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja jumtu. Mēs esam laimīgi kļūst par šo labdarības projekta daļu.  (Tālāk)

Dzīvo gājiens 2015

Holokausta upurus pieminot, mēs organizējam maršu „Dzīvo gājiens” 2015. g. 03. jūlijs, plkst. 10:00 Vecā Ebreju kapsētā, Līksnas 2/4 (Ebreju un Lomonosova ielu stūris). Iemužināsim kopā! Vairāk nekā 250 Rīgas iedzīvotāju un viesu piedalījās gājienā šogad.   (Tālāk)

Izstāde Austrumos no Aušvices. Holokausts Centrālajā un Austrumeiropā

 Unikālā izstāde “Austrumos no Aušvices. Holokausts Centrālajā un Austrumeiropā” Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejā līdz 2015.g. septembrim. SS un vermahta kartes atbilstošā vēsturiskā kontekstā. Autors Harrie Teunissen (Holande). Esiet laipni gaidīti! (Tālāk)

Josefa Kuzkovska izstāde

 No 2015.g. 26. jūnija Rīgas geto muzejā (Maskavas ielā 14a)  tiks atklāta latviešu mākslinieka Josifa Kuzkovska. Izstādē tiks prezentēti 50 darbi no Izraēlas mākslas muzeja kolekcijas. Izstāde ir atklāta līdz 2015.g. 29. jūnijam. Josifs Kuskovskis (dzim. 1902. gadā Baltkrievijā, Mogiļevā – miris 1970. gada 4. janvārī, Izraēlā, Telavivā), gleznotājs, kino mākslinieks, grafiķis. Apmeklējis hederu. Neilgu laiku ir strādājis par krāsotāju izkārtņu meistardarbnīcā. Pirmā pasaules kara dalībnieks. 1918. gadā kā brīvprātīgais iestājās Sarkanajā armijā. Pēc demobilizācijas dzīvoja Kijevā. 1927. gadā mācījās Aša glezniecības darbnīcā, 1927. gadā iestājās Kijevas Mākslas Universitātē. No 1929. gada līdz 1939. gadam strādāja Kijevas Dovženko kinostudijā. 1938. gadā uzgleznojis pirmās pazīstamās gleznas – „Tikšanās ar ebreju kolhoza ebreju agronomu”, „Sacensības kolhozā”. 1941. gadā šī glezna, tāpat kā pārejās, tika izstādītas personālizstādē Kijevas Mākslas namā. 1941. gadā visas izstādes gleznas nodega Kijevas apšaudes laikā.  (Tālāk)

Dagmar Kalje izstāde Divas dienas ziemā Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejā

Aicinām apmeklēt  vācu mākslinieces Dagmar Kalje izstāde "Divas dienas ziemā" Rīgas geto muzejā (Maskavas 14a) 14.05.2015 plkts. 14:00. Speciāli Rīgai veltītajā darbā Dagmar Kalje atteicās no pievilcīgās gleznu prezentācijas uz sienām. Tā vietā uz mazizmēra audekla uzgleznotie portreti tiek izvietoti asimetriski uz grīdas uz sakaltušo lapu seguma. Sakaltušām koku lapām kopā ar portretiem jāatgādina apmeklētājiem par masu kapiem Biķernieku un Rumbulas mežā, bet portretu naturālistiskajai uztverei uzdevums ir pasvītrot, ka upuri kādreiz bija īstenība dzīvojuši, aktīvi cilvēki. (Tālāk)

Balsojiet par Rīgas Geto Muzeju nominācija Webby Awards – Webby Tautas Balss!

Starptautiskā digitālo mākslu un zinātnes akadēmija nominēja nesen atjaunoto Rīgas Geto un Latvijas Holokausta muzeja mājas lapu uz prēmiju Webby Awards kategorijā kultūras iestādes. Prēmija Webby Awards ir nozīmīgākais un prestižākais simbols Internetā, saņemot aptuveni 13 000 pieteikumu no vairāk nekā 60 valstīm visā pasaulē šajā gadā. Tādā veidā, Rīgas Geto Muzejs tika nominēts konkursā divās visprestižākās godalgas Internetā – Webby Award un Webby Award Tautas Balss. Uzvarētājus izvēla Akadēmija, kuras žūrija sastāv no Ariānas Huffingtonas, Devida Boui, Ričarda Brensona un Deivida Karpa, Tumblr dibinātāja. Prēmija Webby Award Tautas Balss tik dota visiem uzvarētājiem, jo tie tiek izvēlēti plašākai publikai. Lai uzzinātu vairāk un balsot Webby Award Tautas Balss, apmeklējiet:  (Tālāk)

Trešā Starptautiskā Holokausta muzeju un piemiņas vietu postkomunistiskajās valstīs konference

No 2015. gada 18. līdz 19. maijam Rīgā (Latvijā) norisināsies Trešā Starptautiskā Holokausta muzeju un piemiņas vietu postkomunistiskajās valstīs konference. Pasākumu organizē Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejs sadarbībā ar biedrību "Šamir", Rīga, Latvija. Reģistrācijas process ir sācies. Lūdzu, sūtiet savu kontaktinformāciju ar pievienoto anotāciju (maks. 200 vārdus) uz project@shamir.lv (Tālāk)

Maksa Kaufamana grāmata Churbn Lettland. Ebreju iznicināšana Latvijā

 Prieks ziņot, ka tika izdota zīmīgā Maksa Kaufamana grāmata „Churbn Lettland. Ebreju iznicināšana Latvijā” latviešu valodā ar Dr. hist. Gr. Smirina komentāriem un Holokausta pētnieka Prof. Andrieva Ezergaiļa recenziju.  Grāmata ir pieejamā Rīgas geto muzejā (Rīga, Maskavas iela 14a) vai pasūtot pa e-pastu project@shamir.lv. (Tālāk)

PROJEKTS CERĪBU KOKA SKULPTŪRA

Skulptūra ir veltīta ebreju glābējiem Latvijā. Koks ir gandrīz pabeigts un tas perfekti iederēsies Rīgas geto muzeja vidē un koncepcijā. Koka lapas būs izpildītas no bronzas. Uz lapām tiks iegrāvēti glabēju vardi. Lapas bez vārdiem ir glābēji, kuru vārdi nenonāca līdz mūsdienām. Skultūras autors ir jauns bet talantīgs un ambiciozs latviešu tēlnieks Edgars Kvjatkovskis. Katram ir iespēja piedalīties prokjekta ziedojot uz bankas kontu, caur Paypal vai ar sūtot uz numuru 1859 sms: PAY X RGM, kur X - ir ziedojuma summa. Saglabāsīm atmiņu par heroiskām personībām - ebreju glābējiem Otrā Pasaules karā laikā! (Tālāk)

ЗАНЯТИЯ ПО РИСОВАНИЮ ДЛЯ ДЕТЕЙ

Katru svetdienu bērni zīme kopā ar Jekaterina Belajevu (Perspektivart Studio). Mākslas studija Perspektivart ir nodibināta 5 gadus atpakaļ (2009.–2010. mācību gadā) un tā ir slavenā ir savu bērnu apmācības augstu kvalitāti un interesantām nodarbībām. Uz studiju bērni dodās ne tikai „pazīmēt”, bet iegūt reālās zināšanas tēlotājmākslas pamatos: zīmēšanā, gleznošanā un kompozīcijā. Katru svētdienu no 13.30 līdz 14.30 - BEZMAKSAS EBREJU NODARBĪBU STUNDA! Nodarbības sarakstu var apskatīt šeit: http://www.perspektivart.lv/index.php/ru/schedule#date=2014-10-27. Lai pierakstīties zvanīt uz +371 29100825, Jekaterina (Tālāk)

Top izstāde „Aizmirstie karavīri – ebreji Latvijas armijā 1918 – 1940”

Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejs sadarbībā ar biedrību „Šamir” un Baltijas Starptautisko tolerances centru veido izstādi, kas būs veltīta ebreju karavīriem Latvijas armijā. Sirsnīgi aicinām visus, kuru ebreju radinieki dienēja Latvijas armijā un piedalījās Latvijas Brīvības cīņās, iesūtīt viņu fotogrāfijas (ar informāciju par tajā attēloto cilvēku). Visas iesūtītās fotogrāfijas tiks iekļautas izstādē „Aizmirstie karavīri – ebreji Latvijas armijā 1918 – 1940”. Lūgums iesniegt fotogrāfijas vai to kopijas personīgi Rīgas geto muzejā (Maskavas ielā 14a) vai pa e-pastu: project@shamir.lv. Sīkāka informācija: +371-67791783.   (Tālāk)
Muzeja fotogrāfijas

 Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeja apmeklētajas Jūlijas Reideres fotogrāfijas, 2013. g. vasara. (Tālāk)
Rabīna Natana Barkana grāmatas

 Galvenā Rīgas un Latvijas rabīna Natana Barkana 10. nāves gadadienā mēs publicējam viņa grāmatas Just Look and remember un Selflessness. (Tālāk)
Ebreju Rīga

 Mūsu dāvana Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienā - Jekaterinas Beļajevas akvareļu darbu izstāde "Ebreju Rīga". Jekaterina Beļajeva - māksliniece, pasniedzēja, bērnu radošās studijas "Perspektivart" izveidotāja un vadītāja. Izstāde tiks atklāta 2013.gada 18.novembrī Rīgas geto muzejā, kas atrodas Spīķeros, Maskavas ielā 14a. Ieeja brīva. (Tālāk)
Aizvadīta ebreju bērnu piemiņas diena

2013.gada 22.oktobrī jau ceturto reizi pēc kārtas Rīgā notika Holokaustā bojāgājušo ebreju bērnu piemiņas diena. Šoreiz piemiņas pasākums notika Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeja teritorijā. Visas dienas dienas garumā šeit skanēja 16 000 ebreju bērnu Holokausta upuru vārdi. (Tālāk)
Ebreju Jaunais 5774. gads

4. septembra vakarā, līdz ar saulrietu, sāksies ebreju Jaunais 5774. gads. Tas nav kārtējais datums kalendārā. Mēs sagaidām Jauno gadu ar cerību, ka visas mūsu nepatikšanas, bēdas un nedienas pazudīs kā nebijušas, un ar Jauno gadu mēs varēsim skaitīt dienas, kurās nebūs vietas visam, kas nomāc mūsu dzīvi. (Tālāk)
Noslēdzies „Dzīvo gājiens - 2013”

Š.g. 30.jūnijā Rīgā notika tradicionāls pasākums „Dzīvo gājiens - 2013”, kas bija veltīts nogalināto ebreju - Latvijas un Eiropas pilsoņu piemiņai. Šis piemiņas pasākums notika jau ceturto gadu pēc kārtas. Pasākuma atklāšana notika Vecā ebreju kapsētā. Šogad pasākums pulcēja vairāk nekā 150 dalībnieku. (Tālāk)
Dzīvo gājiens 2013

Š.g. 30.jūnijā Rīgā notiks tradicionāls pasākums „Dzīvo gājiens”, kas ir veltīts nogalināto ebreju - Latvijas un Eiropas pilsoņu piemiņai. Sākums Vecā ebreju kapsētā, Līksnas ielā 2/4 plkst. 10:45. Vēlāk pasākuma dalībnieki dosies piemiņas gājienā no Vecās ebreju kapsētas līdz Lielās Horālās Sinagogas memoriālam Gogoļa ielā. Iemūžināsim šo piemiņu kopā! Projektu līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programma. (Tālāk)
„Teiglahs, kreplahs, aingemahts. Ebreju virtuves receptes”

2013.gada jūnijā biedrība „Šamir” izdeva vienu no skaistākajām un gardākajām grāmatām - „Teiglahs, kreplahs, aingemahts. Ebreju virtuves receptes” latviešu valodā. Grāmatā ir aprakstītas ebreju virtuves tradīcijas un kašruta noteikumi, ka arī apkopotas ebreju virtuves receptes. Grāmata būs interesanta tiem, kas interesējas ar ebreju tradīciju un kultūru, kā arī tiem, kam patīk gatavot. Šis kulinārijas recepšu krājums aptver visu ebreju virtuves ēdienu kompleksu: svētku un ikdienas ēdieni, aukstās un siltās uzkodas, zupas un otrie ēdieni, miltu izstrādājumi, saldie ēdieni un dzērieni. Svarīgākais šajā grāmatā ir tas, ka ievietotās receptes ļauj pagatavot visus ēdienus, pamatojoties uz stingru kašruta likumu ievērošanu, par ko ir pastāstīts grāmatas pēdējā nodaļā. Šis izdevums spēs ieinteresēt jebkuru namamāti, kura būs izvēlējusies ebreju dzīvesveidu. Mēs ceram, ka šī grāmata palīdzēs daudzām ebreju ģimenēm Latvijā daudzveidot savu ēdienu klāstu, padarīt to ne tikai garšīgāku un krāsaināku, bet arī patiesi ebrejisku – tādu, par ko sapņoja visu paaudžu ebreju mātes. (Tālāk)
Konferences noslēgums

Š. g. 27.-28. maijā Rīgā, Latvijas Zinātņu akadēmijā notika Otrā starptautiskā konference "Holokausta muzeji un piemiņas vietas postkomunistiskās valstīs: izaicinājumi un iespējas". Piedāvājam Jūsu uzmanībai konferences materiālus: (Tālāk)
© 2006-2007 "Shamir.lv" Ebreju reliģiska draudze