Trešā Starptautiskā Holokausta muzeju un piemiņas vietu postkomunistiskajās valstīs konference

No 2015. gada 18. līdz 19. maijam Rīgā (Latvijā) norisināsies Trešā Starptautiskā Holokausta muzeju un piemiņas vietu postkomunistiskajās valstīs konference. Pasākumu organizē Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejs sadarbībā ar biedrību "Šamir", Rīga, Latvija. Reģistrācijas process ir sācies. Lūdzu, sūtiet savu kontaktinformāciju ar pievienoto anotāciju (maks. 200 vārdus) uz project@shamir.lv (Tālāk)

Maksa Kaufamana grāmata Churbn Lettland. Ebreju iznicināšana Latvijā

 Prieks ziņot, ka tika izdota zīmīgā Maksa Kaufamana grāmata „Churbn Lettland. Ebreju iznicināšana Latvijā” latviešu valodā ar Dr. hist. Gr. Smirina komentāriem un Holokausta pētnieka Prof. Andrieva Ezergaiļa recenziju.  Grāmata ir pieejamā Rīgas geto muzejā (Rīga, Maskavas iela 14a) vai pasūtot pa e-pastu project@shamir.lv. (Tālāk)

PROJEKTS CERĪBU KOKA SKULPTŪRA

Skulptūra ir veltīta ebreju glābējiem Latvijā. Koks ir gandrīz pabeigts un tas perfekti iederēsies Rīgas geto muzeja vidē un koncepcijā. Koka lapas būs izpildītas no bronzas. Uz lapām tiks iegrāvēti glabēju vardi. Lapas bez vārdiem ir glābēji, kuru vārdi nenonāca līdz mūsdienām. Skultūras autors ir jauns bet talantīgs un ambiciozs latviešu tēlnieks Edgars Kvjatkovskis. Katram ir iespēja piedalīties prokjekta ziedojot uz bankas kontu, caur Paypal vai ar sūtot uz numuru 1859 sms: PAY X RGM, kur X - ir ziedojuma summa. Saglabāsīm atmiņu par heroiskām personībām - ebreju glābējiem Otrā Pasaules karā laikā! (Tālāk)

ЗАНЯТИЯ ПО РИСОВАНИЮ ДЛЯ ДЕТЕЙ

Katru svetdienu bērni zīme kopā ar Jekaterina Belajevu (Perspektivart Studio). Mākslas studija Perspektivart ir nodibināta 5 gadus atpakaļ (2009.–2010. mācību gadā) un tā ir slavenā ir savu bērnu apmācības augstu kvalitāti un interesantām nodarbībām. Uz studiju bērni dodās ne tikai „pazīmēt”, bet iegūt reālās zināšanas tēlotājmākslas pamatos: zīmēšanā, gleznošanā un kompozīcijā. Katru svētdienu no 13.30 līdz 14.30 - BEZMAKSAS EBREJU NODARBĪBU STUNDA! Nodarbības sarakstu var apskatīt šeit: http://www.perspektivart.lv/index.php/ru/schedule#date=2014-10-27. Lai pierakstīties zvanīt uz +371 29100825, Jekaterina (Tālāk)

MŪSU SASNIEGUMI - rekordliels skaits muzeja apmeklētāju 2014. augustā!

Un pirmajā 2014.pusgadā mūs apmeklēja vairāk cilvēku nekā visā 2013.gadā! (Tālāk)

SMS-ziedojums muzejam!

Esam pieslēguši SMS ziedojumu iespēju Rīgas Geto muzejam! Visiem kam, ir Mobility.lv konts, vienkārši jāsūta šāda īsziņa:PAY X RGM uz numuru 1859, kur X ir ziedojuma summa. Piemēram, lai ziedotu 10 eur, jāsūta: PAY 10 RGM. Paldies par Jūsu atbalstu. Kopā mēs varām izdarīt daudz vairāk. Jūsu ziedojumi palidz mums realizēt vairākus projektus - no makslas studijas darbošanu līdz pat ebreju glabēju memoriala veidošānas un Rīgas geto muzeja ēkas rekonstrūkcijas.Jūsu ziedojumi palīdzēs mums turpināt iesākto! Mūsu organizācijām ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. (Tālāk)

JAUNS KALENDĀRS 5775!

Jauns kalendārs 5775 - jau ir pārdošanā Rīgas geto muzejā! Cena - 5 eiro, pasūtot vairāk par 20 eksemplāriem - atlaide! Kalendārs satur informāciju trijās valodās - veicam piegādi arī ārpus Latvijas!  Elektronisko versiju var apskatīt šeit: http://www.dmag.co.il/pub/shamir/calendar5775/index.html#1 (Tālāk)

Fotogrāfijas no Ebreju kultūras festivāla 5775!

Pilna zāle Latvijas Nacionālās operas - vairāk nekā 1000 cilvēku! Un tagad ilgi gaidītais foto tiem, kas nebija koncertā! Tiem, kuri ir bijuši - izskatās sevi! Visas fotogrfijas ir seit: https://www.facebook.com/samir.latvija/media_set?set=a.356009957881970.1073741833.100004189062438&type=1  (Tālāk)

Mums ir notikusi nelaime

Arī līdz mums ir nokļuvis vējš, kas Rīgā nogāza ne vienu vien koku. Bet mums vējš nojauca vienu daļu muzeja jumta. Jumts faktiski tika nopūsts … paldies Dievam viss beidzās bez cilvēku upuriem! Rezultātā tika pilnīgi appludināta bērnu studija un mūsu izdoto gramātu glabātuve! Atbrauca ugunsdzēsēji un novāca nokārušos jumta atlikušo daļu. Mēs atradām strādniekus, tie tagad velk pāri jumtam plēvi, bet šis risinājums der maksimāli 1 - 2 dienas, bet rīt atkal sola lietu... Mēs vēršamies pie jebkuras organizācijas vai cilvēka, kuram ir iespēja palīdzēt muzejam: mums ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, un tas nozīmē, ka ja Jūs ziedosiet konkrētu summu muzeja jumta atjaunošanai, Jums tiks piešķirta nodokļu atlaide par šādu summu! Mūsu rekvizīti: Biedrība „Šamir” (Association „Shamir”) Rīga, Stabu 63, LV-1011, Latvija Reģ. N 40008083814 Bank: SEB banka LV64UNLA0050020638195 – EUR LV90UNLA0050020638212 - USD S.W.I.F.T.:UNLALV2X PayPal: rgm@rgm.lv PALDIES par Jūsu palidzību! (Tālāk)

30 000. MUZEJA APMEKLĒTĀJS!

 Tā nav, ka vienmēr viss ir slikti, visur ir sastopama harmonija. Uz visu ar muzeja ēkas jumta noraušanu saistīto notikumu fona, šajā nedēļā mums ir arī kāds nozīmīgs notikums, proti, 30 000. muzeja apmeklētājs jeb precīzāk apmeklētāji, jo tādi bija divi - tēvs Daniels Konvejs (Daniel Conway) ar meitu Seliju Konveju (Celia Conway) no Lielbritānijas (Manchester, England). Viņiem tā bija ieplānota vizīte Rīgā un mūsu muzejā, jo viņu vecmamma bija dzimusi Rīgā un aizbraukusi prom no šejienes uz Angliju 1890. gadā.  Kā dāvanu mūsu godalgotie apmeklētāji saņēma mūsu izdoto grāmatu un sertifikātu ar viņu vārdiem par iestādītu memoriālo koku Jeruzalemē. (Tālāk)

Top izstāde „Aizmirstie karavīri – ebreji Latvijas armijā 1918 – 1940”

Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejs sadarbībā ar biedrību „Šamir” un Baltijas Starptautisko tolerances centru veido izstādi, kas būs veltīta ebreju karavīriem Latvijas armijā. Sirsnīgi aicinām visus, kuru ebreju radinieki dienēja Latvijas armijā un piedalījās Latvijas Brīvības cīņās, iesūtīt viņu fotogrāfijas (ar informāciju par tajā attēloto cilvēku). Visas iesūtītās fotogrāfijas tiks iekļautas izstādē „Aizmirstie karavīri – ebreji Latvijas armijā 1918 – 1940”. Lūgums iesniegt fotogrāfijas vai to kopijas personīgi Rīgas geto muzejā (Maskavas ielā 14a) vai pa e-pastu: project@shamir.lv. Sīkāka informācija: +371-67791783.   (Tālāk)
Muzeja fotogrāfijas

 Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeja apmeklētajas Jūlijas Reideres fotogrāfijas, 2013. g. vasara. (Tālāk)
Rabīna Natana Barkana grāmatas

 Galvenā Rīgas un Latvijas rabīna Natana Barkana 10. nāves gadadienā mēs publicējam viņa grāmatas Just Look and remember un Selflessness. (Tālāk)
Ebreju Rīga

 Mūsu dāvana Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienā - Jekaterinas Beļajevas akvareļu darbu izstāde "Ebreju Rīga". Jekaterina Beļajeva - māksliniece, pasniedzēja, bērnu radošās studijas "Perspektivart" izveidotāja un vadītāja. Izstāde tiks atklāta 2013.gada 18.novembrī Rīgas geto muzejā, kas atrodas Spīķeros, Maskavas ielā 14a. Ieeja brīva. (Tālāk)
Aizvadīta ebreju bērnu piemiņas diena

2013.gada 22.oktobrī jau ceturto reizi pēc kārtas Rīgā notika Holokaustā bojāgājušo ebreju bērnu piemiņas diena. Šoreiz piemiņas pasākums notika Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeja teritorijā. Visas dienas dienas garumā šeit skanēja 16 000 ebreju bērnu Holokausta upuru vārdi. (Tālāk)
Ebreju Jaunais 5774. gads

4. septembra vakarā, līdz ar saulrietu, sāksies ebreju Jaunais 5774. gads. Tas nav kārtējais datums kalendārā. Mēs sagaidām Jauno gadu ar cerību, ka visas mūsu nepatikšanas, bēdas un nedienas pazudīs kā nebijušas, un ar Jauno gadu mēs varēsim skaitīt dienas, kurās nebūs vietas visam, kas nomāc mūsu dzīvi. (Tālāk)
Noslēdzies „Dzīvo gājiens - 2013”

Š.g. 30.jūnijā Rīgā notika tradicionāls pasākums „Dzīvo gājiens - 2013”, kas bija veltīts nogalināto ebreju - Latvijas un Eiropas pilsoņu piemiņai. Šis piemiņas pasākums notika jau ceturto gadu pēc kārtas. Pasākuma atklāšana notika Vecā ebreju kapsētā. Šogad pasākums pulcēja vairāk nekā 150 dalībnieku. (Tālāk)
Dzīvo gājiens 2013

Š.g. 30.jūnijā Rīgā notiks tradicionāls pasākums „Dzīvo gājiens”, kas ir veltīts nogalināto ebreju - Latvijas un Eiropas pilsoņu piemiņai. Sākums Vecā ebreju kapsētā, Līksnas ielā 2/4 plkst. 10:45. Vēlāk pasākuma dalībnieki dosies piemiņas gājienā no Vecās ebreju kapsētas līdz Lielās Horālās Sinagogas memoriālam Gogoļa ielā. Iemūžināsim šo piemiņu kopā! Projektu līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programma. (Tālāk)
„Teiglahs, kreplahs, aingemahts. Ebreju virtuves receptes”

2013.gada jūnijā biedrība „Šamir” izdeva vienu no skaistākajām un gardākajām grāmatām - „Teiglahs, kreplahs, aingemahts. Ebreju virtuves receptes” latviešu valodā. Grāmatā ir aprakstītas ebreju virtuves tradīcijas un kašruta noteikumi, ka arī apkopotas ebreju virtuves receptes. Grāmata būs interesanta tiem, kas interesējas ar ebreju tradīciju un kultūru, kā arī tiem, kam patīk gatavot. Šis kulinārijas recepšu krājums aptver visu ebreju virtuves ēdienu kompleksu: svētku un ikdienas ēdieni, aukstās un siltās uzkodas, zupas un otrie ēdieni, miltu izstrādājumi, saldie ēdieni un dzērieni. Svarīgākais šajā grāmatā ir tas, ka ievietotās receptes ļauj pagatavot visus ēdienus, pamatojoties uz stingru kašruta likumu ievērošanu, par ko ir pastāstīts grāmatas pēdējā nodaļā. Šis izdevums spēs ieinteresēt jebkuru namamāti, kura būs izvēlējusies ebreju dzīvesveidu. Mēs ceram, ka šī grāmata palīdzēs daudzām ebreju ģimenēm Latvijā daudzveidot savu ēdienu klāstu, padarīt to ne tikai garšīgāku un krāsaināku, bet arī patiesi ebrejisku – tādu, par ko sapņoja visu paaudžu ebreju mātes. (Tālāk)
Konferences noslēgums

Š. g. 27.-28. maijā Rīgā, Latvijas Zinātņu akadēmijā notika Otrā starptautiskā konference "Holokausta muzeji un piemiņas vietas postkomunistiskās valstīs: izaicinājumi un iespējas". Piedāvājam Jūsu uzmanībai konferences materiālus: (Tālāk)
© 2006-2007 "Shamir.lv" Ebreju reliģiska draudze