PROJEKTS CERĪBU KOKA SKULPTŪRA

koks ir gandrīz pabeigts un tas perfekti iederēsies Geto Muzeja vidē. koka lapas būs izpildītas no bronzas. lapas bez vārdiem ir glābēji, kuru vārdi nenonāca līdz mūsdienām. (Tālāk)

ЗАНЯТИЯ ПО РИСОВАНИЮ ДЛЯ ДЕТЕЙ

Katru svetdienu bērni zīme kopā ar Jekaterina Belajevu (Perspectivart Studio) (Tālāk)

BĒRNI RADA EBREJU BURTUS

Katru svētdienu no 13.30 līdz 14.30 - BEZMAKSAS NODARBĪBU STUNDA! Šajā nodarbībā bērni rada ivrita burtus! (Tālāk)

17. SEPTEMBRĪ MUZEJĀ NORISINĀJĀS PASĀKUMS \"KATRAM BĒRNAM IR VĀRDS!\"

 2014 gada 17 septembrī no 10.00 līdz 17.00 Rīgas Geto un Rīgas Holokausta muzejā (Maskavas iela 14a) notika tradicionālais piemiņas pasākums "Katram bērnam ir vārds", kas ir veltīts Holokausta laikā Latvijā bojā gājušiem ebreju bērniem no Latvijas un Rietumeiropas. Šāds piemiņas pasākums notiek jau piekto reizi. (Tālāk)

MŪSU SASNIEGUMI - rekordliels skaits muzeja apmeklētāju 2014. augustā!

Un pirmajā 2014.pusgadā mūs apmeklēja vairāk cilvēku nekā visā 2013.gadā! (Tālāk)

SMS-ziedojums muzejam!

 Esam pieslēguši SMS ziedojumu iespēju Rīgas Geto muzejam! Visiem kam, ir Mobility.lv konts, vienkārši jāsūta šāda īsziņa: (Tālāk)

JAUNS KALENDĀRS 5775!

Jauns kalendārs 5775 - jau ir pārdošanā R (Tālāk)

Fotogrāfijas no Ebreju kultūras festivāla 5775!

pilna zāle Latvijas Nacionālās operas - vairāk nekā 1000 cilvēku!  (Tālāk)

Mums ir notikusi nelaime

 Arī līdz mums ir nokļuvis vējš, kas Rīgā nogāza ne vienu vien koku. Bet mums vējš nojauca vienu daļu muzeja jumta (vairākas tonnas!!!) jumts faktiski tika nopūsts … paldies D (Tālāk)

30 000. MUZEJA APMEKLĒTĀJS!

 Tā nav, ka vienmēr viss ir slikti, visur ir sastopama harmonija. Uz visu ar muzeja ēkas jumta noraušanu saistīto notikumu fona, šajā nedēļā mums ir arī kāds nozīmīgs notikums, proti, 30 000. muzeja apmeklētājs jeb precīzāk apmeklētāji, jo tādi bija divi - tēvs Daniels Konvejs (Daniel Conway) ar meitu Seliju Konveju (Celia Conway) no Lielbri (Tālāk)

Rezervējiet datumu III starptautiskai konferencei „Holokausta muzeji un piemiņas vietas postkomunistiskās valstīs - izaicinājumi un iespējas”

2015.gada maijā Rīgā notiks trešā starptautiskā konference „Holokausta muzeji un piemiņas vietas postkomunistiskās valstīs - izaicinājumi un iespējas”. Konferences mērķis ir uzsvērt Holokausta piemiņas svarīgumu Eiropas valstīs un sekmēt Holokausta pasniegšanu. (Tālāk)
Top izstāde „Aizmirstie karavīri – ebreji Latvijas armijā 1918 – 1940”

Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejs sadarbībā ar biedrību „Šamir” un Baltijas Starptautisko tolerances centru veido izstādi, kas būs veltīta ebreju karavīriem Latvijas armijā. Sirsnīgi aicinām visus, kuru ebreju radinieki dienēja Latvijas armijā un piedalījās Latvijas Brīvības cīņās, iesūtīt viņu fotogrāfijas (ar informāciju par tajā attēloto cilvēku). Visas iesūtītās fotogrāfijas tiks iekļautas izstādē „Aizmirstie karavīri – ebreji Latvijas armijā 1918 – 1940”. Lūgums iesniegt fotogrāfijas vai to kopijas personīgi Rīgas geto muzejā (Maskavas ielā 14a) vai pa e-pastu: project@shamir.lv. Sīkāka informācija: +371-67791783.   (Tālāk)
Muzeja fotogrāfijas

 Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeja apmeklētajas Jūlijas Reideres fotogrāfijas, 2013. g. vasara. (Tālāk)
Rabīna Natana Barkana grāmatas

 Galvenā Rīgas un Latvijas rabīna Natana Barkana 10. nāves gadadienā mēs publicējam viņa grāmatas Just Look and remember un Selflessness. (Tālāk)
Ebreju Rīga

 Mūsu dāvana Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienā - Jekaterinas Beļajevas akvareļu darbu izstāde "Ebreju Rīga". Jekaterina Beļajeva - māksliniece, pasniedzēja, bērnu radošās studijas "Perspektivart" izveidotāja un vadītāja. Izstāde tiks atklāta 2013.gada 18.novembrī Rīgas geto muzejā, kas atrodas Spīķeros, Maskavas ielā 14a. Ieeja brīva. (Tālāk)
Aizvadīta ebreju bērnu piemiņas diena

2013.gada 22.oktobrī jau ceturto reizi pēc kārtas Rīgā notika Holokaustā bojāgājušo ebreju bērnu piemiņas diena. Šoreiz piemiņas pasākums notika Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeja teritorijā. Visas dienas dienas garumā šeit skanēja 16 000 ebreju bērnu Holokausta upuru vārdi. (Tālāk)
Ebreju Jaunais 5774. gads

4. septembra vakarā, līdz ar saulrietu, sāksies ebreju Jaunais 5774. gads. Tas nav kārtējais datums kalendārā. Mēs sagaidām Jauno gadu ar cerību, ka visas mūsu nepatikšanas, bēdas un nedienas pazudīs kā nebijušas, un ar Jauno gadu mēs varēsim skaitīt dienas, kurās nebūs vietas visam, kas nomāc mūsu dzīvi. (Tālāk)
Noslēdzies „Dzīvo gājiens - 2013”

Š.g. 30.jūnijā Rīgā notika tradicionāls pasākums „Dzīvo gājiens - 2013”, kas bija veltīts nogalināto ebreju - Latvijas un Eiropas pilsoņu piemiņai. Šis piemiņas pasākums notika jau ceturto gadu pēc kārtas. Pasākuma atklāšana notika Vecā ebreju kapsētā. Šogad pasākums pulcēja vairāk nekā 150 dalībnieku. (Tālāk)
Dzīvo gājiens 2013

Š.g. 30.jūnijā Rīgā notiks tradicionāls pasākums „Dzīvo gājiens”, kas ir veltīts nogalināto ebreju - Latvijas un Eiropas pilsoņu piemiņai. Sākums Vecā ebreju kapsētā, Līksnas ielā 2/4 plkst. 10:45. Vēlāk pasākuma dalībnieki dosies piemiņas gājienā no Vecās ebreju kapsētas līdz Lielās Horālās Sinagogas memoriālam Gogoļa ielā. Iemūžināsim šo piemiņu kopā! Projektu līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programma. (Tālāk)
„Teiglahs, kreplahs, aingemahts. Ebreju virtuves receptes”

2013.gada jūnijā biedrība „Šamir” izdeva vienu no skaistākajām un gardākajām grāmatām - „Teiglahs, kreplahs, aingemahts. Ebreju virtuves receptes” latviešu valodā. Grāmatā ir aprakstītas ebreju virtuves tradīcijas un kašruta noteikumi, ka arī apkopotas ebreju virtuves receptes. Grāmata būs interesanta tiem, kas interesējas ar ebreju tradīciju un kultūru, kā arī tiem, kam patīk gatavot. Šis kulinārijas recepšu krājums aptver visu ebreju virtuves ēdienu kompleksu: svētku un ikdienas ēdieni, aukstās un siltās uzkodas, zupas un otrie ēdieni, miltu izstrādājumi, saldie ēdieni un dzērieni. Svarīgākais šajā grāmatā ir tas, ka ievietotās receptes ļauj pagatavot visus ēdienus, pamatojoties uz stingru kašruta likumu ievērošanu, par ko ir pastāstīts grāmatas pēdējā nodaļā. Šis izdevums spēs ieinteresēt jebkuru namamāti, kura būs izvēlējusies ebreju dzīvesveidu. Mēs ceram, ka šī grāmata palīdzēs daudzām ebreju ģimenēm Latvijā daudzveidot savu ēdienu klāstu, padarīt to ne tikai garšīgāku un krāsaināku, bet arī patiesi ebrejisku – tādu, par ko sapņoja visu paaudžu ebreju mātes. (Tālāk)
© 2006-2007 "Shamir.lv" Ebreju reliģiska draudze