Kultūra /Ebreju kultūras Festivals 5771

Izstāde „Lidojošie burti”

Ebreju  kultūras  festivāla  5771  noslēguma  akords – no 27.septembri Melngalvju  namā  notiks  neparastā izstāde „Lidojošie burti”. Izstādē  piedalās   pazīstamā  Izraēlas  māksliniece,  skulptore  Aviva  Šemera www.avivaart.com,  kā arī māksliniece Jekaterina Beļajeva (Latvija) un fotogrāfs   Dani  Dolevs  (Izraēla).  Interesanti,  ka  katram  ebreju alfabēta  burtam  piemīt sava kabalistiskā nozīme.

Uzzināt to un daudz ...


Ebreju liturģiskās un tautas mūzikas koncerts 5771

Spožie jaunie kantori no Izraēlas sniedza koncertus Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē un mums kaimiņos esošajā Lietuvā, Viļņas Horālā sinagogā. Uz koncertiem tika aicināti visi, kam interesē senā liturģiskās dziedāšanas māksla Toras valodā, kā arī dedzīgās un skumjās ebreju tautas melodijas.

 

...


Šabats Daugavpilī 5771

Pirmoreiz pēc daudziem gadiem Daugavpilī tika sarīkots īsts tradicionālais šabats, vai sestdiena – svēta un svētku diena ebrejiem. Uz Daugavpili atbrauca četri jauni kantori no kantoru mākslas skolas Telavivā, pieredzējušā pedagoga un mākslinieciskā vadītāja Naftaļi Hertčika vadībā, kā arī viesi no Rīgas. Šabats sākas plkst.19:00 piektdien ar sestdienas lūgšanu un ...


Aelitas koncerti Rīgā 5771

Ebreju kopienā – neiedomājams koncerts „Kabarē a’la idiš”! Šova iedvesmotāja un galvenā soliste, īsta starptautiskā zvaigzne – Aelita (ASV). Ar viņu pirmoreiz uzstājas jauna Rīgas zvaigznīte Diāna Judelsone un deju ansamblis „Eilat”. Uz skatuves un zālē – tikai sievietes.

...


Ebreju kalendārs 5771

1.septembrī dienasgaismu ieraudzīja jaunais ebreju kalendārs. Tā unikalitāte slēpjas tajā, ka tas veltīts ebreju izglītības vēsturei Pirmajā Latvijas Republikā, tēmai, kas maz zināma mūsdienu lasītājam. Kalendārs sīki apraksta ebreju reliģiozos svētkus un tradīcijas, vēsturiskos datumus, piemiņas dienas un Izraēlas Valsts svētkus, kas apvieno ebrejus visā pasaulē, kā arī Latvijas Republikas ...


Atpakaļ

|<  <<  1  2    >>  >|

© 2006-2007 "Shamir.lv" Ebreju reliģiska draudze